R e k l a m a

Miasto dofinansuje szpital i policję kosztem środków na budowę sali przy SP5

R e k l a m a

Radni miejscy zebrali się dziś na obradach on-line w trybie nadzwyczajnym. Chodziło przede wszystkim o przegłosowanie pomocy w kwocie 100 tys. zł dla wieluńskiego szpitala oraz dotacji na 20 tys. zł z przeznaczeniem na zakup samochodu dla Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

100 tys. zł dotacji, o którą wnioskowała dyrekcja wieluńskiego szpitala, ma zostać przeznaczone m.in. na zakup kardiomonitorów do nowo powstałego oddziału dla pacjentów z COVID-19. Z kolei 20 tys. zł, o które prosił komendant powiatowy policji ma stanowić wkład własny, dzięki któremu możliwe będzie pozyskanie dotacji z głównego budżetu policji na zakup kolejnego oznakowanego samochodu dla wieluńskiej jednostki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oba wnioski ostatecznie zostały przez radę przyjęte, choć nie obyło się bez dyskusji. O ile większość radnych nie miała zastrzeżeń w stosunku do celowości przyznawanych środków, to pewne kontrowersje wywołał fakt, skąd zostały zabrane. By wesprzeć szpital i policjantów, wspomniane 120 tys. zł zdjęto z tegorocznego budżetu na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wieluniu.

Wciąż przeciąga się termin ogłoszenia przetargu na tę inwestycję, co wywołuje niepokój części radnych, a także przedstawicieli społeczności szkoły. Burmistrz tymczasem prosi o czas i zapewnia, że przetarg na budowę sali zostanie ogłoszony wtedy, gdy będzie pewność, że jej projekt został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkich interesariuszy.

– Nawet gdybyśmy zdjęli wszystkie zapisane w tegorocznym budżecie pieniądze na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5, to i tak możemy ogłosić przetarg w momencie, w którym uznamy, że wszystkie nasze pytania i wątpliwości związane z tym obiektem zostały rozwiane – uspokajał radnych burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa i podkreślał, że zadanie jest zapisane w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2022.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx