R e k l a m a

Wieluńscy policjanci prowadzili akcję „Prędkość”. Ujawnili 22 wykroczenia

R e k l a m a

34 kontrole drogowe i 22 ujawnione wykroczenia związane z prędkością – to bilans działań wieluńskich funkcjonariuszy podczas działań kontrolno-prewencyjnych pod hasłem „Prędkość”.

Jak mówi rzeczniczka wieluńskiej policji, st. asp. Katarzyna Grela, nadrzędnym celem działań przeprowadzonych 20 listopada 2020 roku było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W ramach działań mundurowi na drogach powiatu wieluńskiego prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tego dnia policjanci przeprowadzili 34 kontrole drogowe i ujawnili 22 wykroczenia związane z prędkością – mówi st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

– Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości.

– Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności – przypominają funkcjonariusze.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx