R e k l a m a

Wieluń: Burmistrz chce pozyskać 35 mln zł na inwestycje. Prosi o pomoc Pawła Rychlika i Tomasza Matynię

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia chce pozyskać 35 mln zł z rządowego funduszu na przebudowę basenu odkrytego i targowiska miejskiego. Okrasa skierował oficjalny list z prośbą o wsparcie do posła Pawła Rychlika i dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Tomasza Matyni.

Jak dowiadujemy się w magistracie, Gmina Wieluń złożyła pod koniec września br. wniosek na dotację z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze mają być przeznaczone na przebudowę targowiska oraz budowę kompleksu basenów przy ul. Broniewskiego w Wieluniu. Jak mówi Radosław Urbaniak z wieluńskiego ratusza, szacowany koszt inwestycji ma wynieść 43.750.000 zł, z czego 35 mln zł ma być pokryte z wnioskowanej dotacji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak Panowie wiedzą, obecny basen kryty przy ul. POW i kąpielisko otwarte przy ul. Broniewskiego lata świetności mają już za sobą i nie przystają do współczesności. Z własnego budżetu Gminy nie stać na wybudowanie takiego kompleksu – podkreśla w liście burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa.

– Liczę na Panów zaangażowanie w powyższy projekt, a także wyrażam wolę i deklaruję pełną współpracę w tym zakresie. Pomoc Panów przy pozyskaniu dotacji na powyższy cel wyniosłaby Panów do rangi osób szczególnie zasłużonych dla rozwoju Wielunia i Ziemi Wieluńskiej – pisze burmistrz w liście do Pawła Okrasy i Tomasza Matyni.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone dla gmin, powiatów i miast. Dotacje mają wynosić od 0,5 do ponad 93 mln złotych, a do rozdysponowania jest łącznie 6 mld zł bezzwrotnych środków.

Pełną treść listu możecie zobaczyć poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx