R e k l a m a

Powstanie kolejowe połączenie Wielunia z Łodzią i Wrocławiem? Jest zielone światło

R e k l a m a

Ministerstwo Infrastruktury wraz z PKP PLK poinformowało na wspólnej konferencji prasowej o projektach zakwalifikowanych do kolejnego etapu programu Kolej+. Są wśród nich zadania, które mogą przyczynić się do znacznego polepszenia oferty transportu szynowego w naszym regionie.

Mowa tu przede wszystkim o budowie nowej linii kolejowej z Wielunia do Chorzewa Siemkowic, umożliwiającej realizację połączeń z Wielunia i regionu m.in. do Łodzi i Warszawy. Do kolejnego etapu oceny wniosków przeszło też zadanie dotyczące rewitalizacji linii z Kępna do Oleśnicy, co z kolei umożliwiłoby dojazd pociągiem z Wielunia do Wrocławia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W skali kraju do kolejnego etapu przeszło aż 79 z 96 złożonych projektów. Trudno jednak mieć nadzieję, że wszystkie zostaną zrealizowane. Budżet programu Kolej+ wynosi bowiem 6,5 mld złotych, a wartość zakwalifikowanych przedsięwzięć to aż 30 mld zł.

Dopiero teraz zacznie się prawdziwa walka o środki z programu Kolej+. Samorządy będą mieć 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego wg wytycznych PKP PLK. Później na podstawie oceny złożonych wniosków stworzone zostaną listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do programu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx