R e k l a m a

Terytorialsi – od szkolenia do realnego wsparcia

R e k l a m a

Terytorialsi z łódzkiej brygady wykonują działania przeciwkryzysowe w walce z epidemią w ramach operacji „Trwała Odporność”. Równolegle szkolą się i poszerzają kompetencje do realizowania swojej misji wsparcia lokalnej społeczności, instytucji i samorządów lokalnych w sytuacji kryzysowej.

– Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w kursach, których celem jest zwiększenie naszego potencjału wsparcia służby zdrowia. Takich działań wymaga sytuacja związana z pandemią, musimy wychodzić naprzeciw potrzebom służb medycznych i instytucji pomocowych – informuje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W toruńskim Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej zakończyła się już druga edycja kursu opieki nad leżącymi pacjentami, w którym uczestniczyli także żołnierze naszej brygady. Dzięki takiemu przeszkoleniu żołnierze będą lepiej przygotowani do opieki nad osobami starszymi i niesamodzielnymi, zrozumieją ich potrzeby, a także będą lepiej przygotowani do wsparcia wykwalifikowanego personelu. Terytorialsi już od marca br. wykonywali  różne zadania w ośrodkach pomocy społecznej w województwie łódzkim – od transportu pensjonariuszy i wykonywanie wymazów po wsparcie personelu w opiece.

Natomiast w 91blp w Zgierzu rozpoczęła się również druga edycja Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla żołnierzy, w którym uczestniczą także terytorialsi z innych brygad WOT.

Żołnierze 9ŁBOT zostali także skierowani na kurs uprawniający do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Wszystkie te działania zmierzają do zapewnienia wsparcia służb medycznych i ratowniczych w sytuacjach kryzysowych, gdy ich zasoby osobowe stają się niewystarczające.

– Lista instytucji, które wspieramy powiększyła się o Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, ale nie tylko za sprawą donacji – dodaje ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT i honorowy krwiodawca. 

Terytorialsi od 23 listopada aż do odwołania będą pomagać w RCiK w Łodzi w czynnościach administracyjnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx