R e k l a m a

OSP Chojny hucznie przywitało nowy wóz strażacki. To unikat w skali kraju [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Strażacy z OSP Chojny po blisko roku starań przywitali w swojej jednostce nowy pojazd gaśniczy. W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, mieszkańcy miejscowości oraz strażacy z innych jednostek OSP z gminy Lututów.

Samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 13.320 kosztował 885.600 zł, a udało się go pozyskać dzięki wsparciu z kilku źródeł: Urzędu Miasta i Gminy w Lututowie, WFOŚiGW w Łodzi, NFOŚiGW, Komendy Głównej PSP oraz środkom własnym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Samochód jest wyposażony w zbiornik wody 3.500 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy 350 litrów. Dodatkowo został wyposażony w rzadko spotykane w naszym kraju działko zderzakowe sterowane joystockiem z kabiny, wyciągarki z przodu oraz z tyłu pojazdu, amerykańskie nagłośnienie Whelen oraz ostrzegawczą rozkładaną tablicę na dachu – informuje prezes OSP Chojny, Łukasz Koch.

Auto posiada sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego, wodnego oraz pełną armaturę gaśniczą. Jest znakomicie przygotowane m.in. do zabezpieczania wypadków na drodze ekspresowej S8, która przebiega w pobliżu miejscowości, a działko zderzakowe ma sprawdzić się m.in. przy pożarach traw i nieużytków.

– Pozyskanie tego pojazdu to duża zasługa burmistrza Lututowa Marka Pikuły, który widział potrzebę, żeby ten samochód znalazł się w naszej jednostce. Wkład 300 tys. zł z budżetu gminy pozwolił rozpocząć starania o pozyskanie również innych źródeł finansowania, co w konsekwencji pozwoliło na zakup tego samochodu – cieszy się prezes OSP Chojny, Łukasz Koch

Jednostka z Chojen będzie teraz dysponować dwoma pojazdami. Dotychczas wykorzystywany samochód, Magirus, zostanie bowiem zachowany jako drugi pojazd bojowy. Warto też dodać, że OSP Chojny rozwija się nie tylko w kwestii taboru, ale również bazy. W rozbudowanej remizie znajdą się dwa garaże na wozy strażackie.

– Planujemy zakończyć rozbudowę do końca roku. Mury już stoją, bramy garażowe są wymierzone i będą gotowe w ciągu miesiąca. Mamy nadzieję, że do końca roku już się przeprowadzimy i Magirus i MAN będą miały swój nowy domek – zapowiada Łukasz Koch.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx