R e k l a m a

Kolejni mieszkańcy województwa łódzkiego uroczyście wstąpili w szeregi WOT

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli przysięgę 29 listopada na terenie 31 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu.

Słowa roty wojskowej wypowiedzieli terytorialsi, którzy ukończyli szkolenie i zaliczyli egzamin końcowy, tzw. „pętlę taktyczną”. Z uwagi na sytuację epidemiczną uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym i bez udziału zaproszonych gości.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pomimo panującej pandemii, tak wielu ochotników postanowiło swoją postawą obywatelską dać świadectwo swojego patriotyzmu i oddania – informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT. – Grupa 61 żołnierzy reprezentuje miejscowości z województwa łódzkiego i przekrój społeczeństwa ziemi łódzkiej. Wśród nich są m.in. studenci i uczniowie, nauczyciele, instruktorzy karate i fitness, osoby prowadzące działalność gospodarczą w wieku od 18 do 55 lat. W gronie przysięgających jest 25 kobiet.

Uroczystość odbyła się w Dzień Podchorążego, ustanowionego w rocznicę wybuchu powstania listopadowego.

– Żołnierze, możecie być z siebie dumni, że składacie przysięgę wojskową w dniu upamiętniającym te ważne, historyczne wydarzenia, które ukazały odwagę i poświęcenie młodych patriotów w walce o niepodległość i jednocześnie tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa – zwrócił się w przemówieniu do żołnierzy ppłk Marcin Siudziński, zastępca dowódcy 9ŁBOT.

Szeregi łódzkiej brygady stale się powiększają, a żołnierze zaangażowani są w działania przeciwkryzysowe. Nieustannie też uczestniczą w kursach, które mają na celu wsparcie personelu służby zdrowia i instytucji pomocowych. Przeszkolenia, w których biorą udział są przydatne zarówno w służbie wojskowej jak i w życiu cywilnym.

Ostatnie w tym roku wcielenie ochotników do 9ŁBOT odbędzie się 12 grudnia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx