R e k l a m a

Sklepowi złodzieje zatrzymani w Białej. Kradli też w Wieluniu

R e k l a m a

Dzięki zgłoszeniu pracownika ochrony i szybkiej reakcji dzielnicowych z Komisariatu Policji w Białej zatrzymano na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy ukradli artykuły spożywcze i przemysłowe na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych w Białej.

– Jak ustalili śledczy, to nie jedyna ich kradzież. Mężczyźni łącznie usłyszeli cztery zarzuty kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 9.000 złotych. Jak się okazało, jeden z nich był poszukiwany do odbycia zaległej kary za wcześniej popełnione przestępstwo. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

27 listopada dzielnicowi z komisariatu w Białej zostali poinformowani przez pracownika ochrony jednego ze sklepów samoobsługowych w tej miejscowości, że aktualnie na terenie sklepu przebywają dwaj mężczyźni podejrzewani o wcześniejszą kradzież sklepową.

– Dzielnicowi natychmiast pojechali na miejsce i we współpracy z ochroną obserwowali młodych ludzi. Jak się okazało, mężczyźni załadowali do sklepowego wózka artykuły spożywcze i przemysłowe o wartości ponad 1900 złotych i omijając linię kas próbowali wyjść ze sklepu. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa – mówi st. asp. Katarzyna Grela.

Byli to 27- i 35-letni mieszkańcy powiatu zduńskowolskiego. Skradziony towar powrócił do sklepu. Jak ustalili śledczy to nie jedyne ich przewinienie, mężczyźni w ciągu listopada 2020 roku trzykrotnie kradli na terenie sklepów samoobsługowych w Białej oraz w Wieluniu. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny, artykuły spożywcze i przemysłowe.

Obaj usłyszeli już zarzuty czterech kradzieży towarów o łącznej wartości ponad 9000 złotych. Ponadto 35-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi – Północ do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Wobec 27-latka prokurator zastosował dozór policyjny. Teraz za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx