R e k l a m a

BMW dachowało na „starej ósemce” w Nowym Ochędzynie

R e k l a m a

We wtorek wieczorem bmw kierowane przez 19-latka z powiatu wieruszowskiego dachowało na „starej ósemce”, czyli drodze wojewódzkiej nr 482. Wypadek miał miejsce w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki (powiat wieruszowski).

Do wypadku doszło 1 grudnia 2020 roku o godzinie 19:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, to już kolejne tego dnia po kolizji w Dąbrowie (kliknij) niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W tym przypadku, jak relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie, 19–letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego kierujący bmw, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i dachując, uderzył w ogrodzenie przydrożnej posesji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku wypadku 19–latek oraz dwie pasażerki bmw w wieku 19 i 21 lat z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Znacznie uszkodzony został pojazd uczestniczący w tym zdarzeniu ogrodzenie posesji oraz butla z gazem zasilającym tą posesję. Kierujący bmw w chwili wypadku był trzeźwy – informuje asp. sztab. Damian Pawlak.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Za spowodowanie wypadku kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielanie pierwszeństwa przejazdu.

– Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju szczególnie kiedy zapada zmrok. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku – podkreśla asp. sztab. Damian Pawlak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx