Obwodnica Wielunia w osi N-S: wybrano wykonawcę wstępnej dokumentacji

R e k l a m a

Firma IVIA z Katowic ma dostać blisko 3,9 mln zł za przygotowanie wstępnej dokumentacji dla budowy obwodnicy Wielunia w osi północ-południe. To kolejny krok do powstania trasy odciążającej centrum miasta, choć do samych prac budowlanych wciąż jeszcze bardzo daleko.

Zadaniem firmy będzie opracowane wstępnej dokumentacji dla budowy drogi. Ma się na nią składać studium korytarzowe, w którym planiści określą warianty przebiegu trasy, a także studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe z elementami koncepcji programowej i materiałami potrzebnymi do uzyskania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych.

Przypomnijmy, że inwestycja w budowę trasy została ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020 – 2030. Droga ma się zaczynać przy węźle Biała obecnej obwodnicy północnej, a kończyć w pobliżu Rychłowic na DK 45. Teraz zadaniem planistów pracujących na zlecenie GDDKiA będzie wytyczenie optymalnego przebiegu trasy pomiędzy tymi punktami. Choć przebieg obwodnicy został już wstępnie ustalony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Wieluń, to ostatecznie może jeszcze ulec zmianie.

Jak czytamy w komunikacie GDDKiA, podstawowym celem budowy obwodnicy ma być wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który koncentruje się w ścisłym centrum miasta, w ciągu drogi krajowej nr 45. Choć w ostatnich latach oddano do ruchu obejście Wielunia w osi wschód-zachód, to budowa drogi ekspresowej S8 spowodowała znaczny wzrost ruchu w osi północ-południe.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

2,470fanówPolub nas

KOMENTOWANE

NAJNOWSZE