R e k l a m a

Grupa Polska Press, wydająca m.in. „Dziennik Łódzki” i „Wieluń NaszeMiasto.pl”, zmieni właściciela

R e k l a m a

Kontrolowany przez Skarb Państwa PKN Orlen ma stać się nowym właścicielem grupy Polska Press, która wydaje m.in. „Dziennik Łódzki” oraz internetowe serwisy lokalne z grupy „NaszeMiasto”. Poinformował o tym dzisiaj prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

– Przejmujemy 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Będziemy posiadać także 500 witryn online. Dzięki transakcji uzyskamy dostęp do blisko 17,5 miliona użytkowników portali, wchodzących w skład Polska Press – powiedział Daniel Obajtek w filmie zamieszczonym na Twitterze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W skład grupy Polska Press wchodzi m.in. „Dziennik Łódzki” wraz z lokalnym dodatkiem „Nasz Tygodnik Wieluń-Wieruszów-Pajęczno” oraz serwisem internetowym „Wieluń NaszeMiasto.pl”. Po przejęciu Polska Press w portfolio państwowego giganta naftowego znajdzie się też m.in. „Gazeta Wrocławska”, „Gazeta Krakowska”, czy „Express Bydgoski”. Dotychczas Polska Press była częścią Verlagsgruppe Passau, niemieckiej grupy medialnej, obecnej w Niemczech i Polsce.

Tytułem wyjaśnienia informujemy też, że w przeciwieństwie do grupy Polska Press właściciela nie zmienia serwis informacyjny INFO Wieluń. Nasz portal od samego początku jest wydawany przez lokalny, niezależny podmiot, niepowiązany w żaden sposób z gigantami rynku medialnego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
internauta40
3 lat temu

Brawo, brawo, brawo.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx