R e k l a m a

Powiat wieluński: Św. Mikołaj przywiózł dwa nowe busy dla placówek oświatowych [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Dwa nowe busy do przewozu uczniów przekazano dzisiaj placówkom oświatowym działającym na terenie powiatu wieluńskiego. Na zakup pojazdów zrzuciły się Starostwo Powiatowe w Wieluniu i PFRON.

9-osobowy renault trafic, przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej, trafił do Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu. Koszt zakupu auta wyniósł 124.845 zł, z czego 87.391 zł stanowiło dofinansowanie z PFRON. Resztę w kwocie 37.453 zł dorzuciło wieluńskie starostwo.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Myślę, że to było marzenie zarówno nasze, jak i dzieci. Istniejemy 50 lat i w tym roku doczekaliśmy się własnego środka transportu – cieszyła się Katarzyna Wyrębak, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu.

Z kolei 19-osobowy mercedes sprinter, również przystosowany do przewozu niepełnosprawnych, został przekazany Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Gromadzicach. W tym przypadku wartość pojazdu to 275.397 zł, na którą złożyły się również PFRON i powiat (odpowiednio: 192.777 zł i 82.619 zł).

– Do tej pory w ośrodku użytkujemy dwa samochody: mniejszy 9-osobowy ford transit i duży, 19-osobowy citroen, który jest z 2006 roku i ma ponad 300 tys. km przebiegu. W ostatnim czasie ten większy pojazd ulegał coraz to częstszym awariom, dlatego była już konieczność wymiany tego samochodu – podkreślał dyrektor placówki w Gromadzicach, Mirosław Kubiak.

W uroczystym przekazaniu aut wzięli udział dyrektorzy, pracownicy i uczniowie obdarowanych placówek, a także m.in. samorządowcy, dyrektor łódzkiego oddziału PFRON Władysław Skwarka oraz poseł Paweł Rychlik.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx