R e k l a m a

Będzie można oddawać osocze w Wieluniu. Stacja krwiodawstwa dostanie specjalistyczny sprzęt

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski podjął decyzję o zakupie separatora osocza dla stacji krwiodawstwa w Wieluniu. Poinformowali o tym poseł Paweł Rychlik oraz wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.

– Dzięki temu urządzeniu ozdrowieńcy z powiatu pajęczańskiego, wieruszowskiego, wieluńskiego i części sieradzkiego, chcący podzielić się bezcenną cząstką siebie z chorymi na COVID-19, nie będą musieli już jeździć do stacji w Łodzi, poświęcając na to bezcenny czas i niemałe koszty – informuje poseł Paweł Rychlik.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluń dołączy tym samym do Łodzi, Radomska i Kutna, gdzie są już takie urządzenia. Nowoczesny sprzęt do pozyskiwania osocza, zakupiony za kilkaset tysięcy złotych ze środków Ministerstwa Zdrowia, ma stanąć w wieluńskiej stacji krwiodawstwa od najbliższego poniedziałku.

– W powiecie wieluńskim mamy dużo ozdrowieńców, a że na naszej ziemi jest wielu dobrych ludzi, to od kilku tygodni miałem sporo zapytań o możliwość oddania osocza. Wtedy jedynym miejscem w województwie, gdzie była taka możliwość, było Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. W związku z tym mieszkańcy naszego powiatu musieli poświęcić kilka godzin i środki finansowe na dojazd, żeby oddać osocze – podkreśla wicestarosta wieluński, Krzysztof Dziuba.

Jak relacjonuje Krzysztof Dziuba, skierował swoje kroki do dyrektor RCKiK Edyty Wcisło z pytaniem, czy w przypadku zakupienia separatora pomoże zorganizować pobieranie osocza w Wieluniu.

– Odpowiedziała, że oczywiście tak. Spotkałem się z posłem Pawłem Rychlikiem i przedstawiłem sprawę, że nasz powiat i sąsiednie to ogromny potencjał w pozyskiwaniu osocza od ozdrowieńców. Mamy bowiem w okolicy dwa szpitale covidowe oraz oddział covidowy w SP ZOZ w Wieluniu i jedyną rzeczą, jakiej potrzebujemy, jest sprzęt w postaci separatora. Odpowiedział, że zrobi co może, żeby taki sprzęt przyjechał do Wielunia. Dziękuję posłowi za tę deklarację, bo dziś minister Andrzej Niedzielski podjął decyzję o zakupie separatora, który będzie służył w Wieluniu i pobierał ten bezcenny lek w walce z COVID-19 – relacjonował wczoraj swoje działania w tej sprawie wicestarosta Krzysztof Dziuba.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx