R e k l a m a

Wieluński magistrat sprzedaje 18-letnie busy komunikacji miejskiej

R e k l a m a

Ratusz ogłosił przetarg na sprzedaż dwóch czerwonych busów, które przez lata woziły mieszkańców na trasach komunikacji miejskiej.

Wyprodukowane w 2002 roku busy marki volkswagen już wtedy nie były idealnym wyborem jako środki transportu na potrzeby komunikacji miejskiej. Ciasne i z wąskim przejściem, były często przeklinane przez pasażerów transportu zbiorowego. Ze względu na swoją niedużą pojemność zwyczaj pojawiały się na najmniej uczęszczanych liniach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nieco ponad dwa lata temu czerwone busy całkiem zniknęły z ulic miasta, ustępując miejsca nieco przestronniejszym autosanom. Teraz magistrat postanowił wystawić busy na sprzedaż. Ustalone przez ratusz minimalne ceny za 18-letnie pojazdy sięgają nieco ponad 8.500 zł brutto za każdy z nich.

To już druga próba sprzedaży 20-miejscowych autobusów produkcji Volkswagena. Za pierwszym razem, na przełomie października i listopada, magistrat chciał za nie ponad 11.000 zł brutto.

Warto zauważyć, że choć pojazdy służyły do wożenia mieszkańców dosyć długo, nie mają imponujących przebiegów. 250 tys. km w przypadku pierwszego z nich i niemal 350 tys. km w przypadku drugiego to stosunkowo niewiele, jak na autobusy wykorzystywane regularnie do transportu zbiorowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx