R e k l a m a

Wieluński magistrat sprzedaje 18-letnie busy komunikacji miejskiej

R e k l a m a

Ratusz ogłosił przetarg na sprzedaż dwóch czerwonych busów, które przez lata woziły mieszkańców na trasach komunikacji miejskiej.

Wyprodukowane w 2002 roku busy marki volkswagen już wtedy nie były idealnym wyborem jako środki transportu na potrzeby komunikacji miejskiej. Ciasne i z wąskim przejściem, były często przeklinane przez pasażerów transportu zbiorowego. Ze względu na swoją niedużą pojemność zwyczaj pojawiały się na najmniej uczęszczanych liniach.

Nieco ponad dwa lata temu czerwone busy całkiem zniknęły z ulic miasta, ustępując miejsca nieco przestronniejszym autosanom. Teraz magistrat postanowił wystawić busy na sprzedaż. Ustalone przez ratusz minimalne ceny za 18-letnie pojazdy sięgają nieco ponad 8.500 zł brutto za każdy z nich.

To już druga próba sprzedaży 20-miejscowych autobusów produkcji Volkswagena. Za pierwszym razem, na przełomie października i listopada, magistrat chciał za nie ponad 11.000 zł brutto.

Warto zauważyć, że choć pojazdy służyły do wożenia mieszkańców dosyć długo, nie mają imponujących przebiegów. 250 tys. km w przypadku pierwszego z nich i niemal 350 tys. km w przypadku drugiego to stosunkowo niewiele, jak na autobusy wykorzystywane regularnie do transportu zbiorowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,531fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx