R e k l a m a

Koronawirus: W Polsce więcej zgonów, niż w Niemczech. W powiecie wieluńskim też niewesoło

R e k l a m a

176 nowych przypadków zarażenia koronawirusem odnotowano od początku grudnia w powiecie wieluńskim. Daje średnio prawie 15 nowych zakażeń na dobę. W ciągu pierwszych 12 dni bieżącego miesiąca w powiecie zmarło 25 osób zarażonych SARS-CoV-2.

Choć ostatnie tygodnie nie przynoszą już w naszym kraju nowych rekordów zachorowań, to jednak pandemia wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Tylko w ciągu ostatniej doby wśród mieszkańców powiatu wieluńskiego odnotowano 18 nowych zakażeń koronawirusem oraz jeden przypadek śmiertelny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak czytamy w rządowych statystykach, w pierwszych 12 dniach grudnia zmarło 25 mieszkańców powiatu wieluńskiego zarażonych SARS-CoV-2. Większość spośród nich, bo aż 18 osób, miała choroby współistniejące.

Łączna liczba odnotowanych przypadków zakażenia w Polsce wynosi obecnie 1.126.700, co plasuje nasz kraj na czternastym miejscu na świecie. Kiepsko wygląda też statystyka zgonów. Od początku pandemii zmarło w Polsce już 22.676 osób zarażonych SARS-CoV-2. Dla porównania, w mających ponad dwukrotnie więcej mieszkańców Niemczech liczba ofiar od początku pandemii sięga 21.820 (dane na dzień 12.12.2020r. na podstawie worldometers.info).

Aktualną liczbę nowych zakażeń oraz zgonów można sprawdzać na bieżąco na rządowej stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/mapa-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2-powiaty.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx