R e k l a m a

Weekend paczkowych cudów. Finał akcji „Szlachetna Paczka” w Wieluniu [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Mnóstwo wymarzonych prezentów trafiło dziś do rąk najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu podczas kolejnego finału „Szlachetnej Paczki”. Tym razem sztab akcji mieścił się w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu.

W tym roku w rejonie Wieluń pomocą objęto 22 rodziny, a inicjatywę wsparło swoją pracą 16 wolontariuszy. W rolę Świętych Mikołajów dostarczających paczki do potrzebujących wcielili się strażacy z ochotniczych straży pożarnych z Wielunia, Dąbrowy, Wróblewa, Gaszyna i Przywozu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Paczki przygotowywały szkoły, przedsiębiorstwa oraz osoby indywidualne zrzeszone w grupkach przyjaciół. Dodatkowo Nadleśnictwo Wieluń ofiarowało nam 20 choinek – mówi Magdalena Bednarska, zastępca lidera „Szlachetnej Paczki” rejonu Wieluń.

W tym roku po raz pierwszy magazyn akcji mieścił się w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu przy ul. Sieradzkiej. Sala sportowa placówki została zastawiona mnóstwem różnej wielkości pięknie opakowanych paczek.

– To był pomysł absolwenta naszej szkoły. Zadzwonił do mnie i zapytał, czy jest taka możliwość. Powiedziałam, że oczywiście bardzo chętnie będziemy gościć „Szlachetną Paczkę” u nas – relacjonuje Maria Mikoda, p.o. dyrektora Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu.

W akcję włączyło się sporo placówek oświatowych z naszego regionu, w tym II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu. Uczniowie szkoły przygotowali prezent dla samotnie mieszkającej starszej osoby.

– Myślę, że uczymy naszych uczniów wrażliwości na drugą osobę, umiejętności dzielenia się tym, co posiadamy. Mimo trudnych czasów pandemii uczniowie mocno zaangażowali się w przygotowanie paczek, za co należą im się ukłony – nie kryje zadowolenia Jolanta Wilk, opiekun samorządu uczniowskiego II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx