R e k l a m a

Trwa „odmrażanie” łóżek covidowych w szpitalach naszego regionu

R e k l a m a

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, w ostatnich dniach nabrało rozpędu „odmrażanie” łóżek szpitalnych przeznaczonych dla covidowców. To dobra wiadomość dla osób cierpiących na inne schorzenia, niż COVID-19.

Zgodnie z decyzją wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, od 19 grudnia część łóżek w szpitalach tzw. covidowych zostanie przywróconych dla pacjentów niecovidowych. Zmiana będzie dotyczyć m.in. szpitala w Pajęcznie, gdzie 28 łóżek przeznaczonych dotąd dla „covidowców” zostanie przywrócone pacjentom z chorobami wewnętrznymi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zmiana przeznaczenia łóżek ma też dotyczyć ZOZ-u w Łowiczu (31 łóżek wróci do oddziału chirurgii), szpitala powiatowego w Łasku (64 łóżka – ginekologia i położnictwo, choroby wewnętrzne, kardiologia, neurologia oraz chirurgia ogólna), szpitala w Głownie (73 łóżka – choroby wewnętrzne, chirurgia, ginekologia i położnictwo), szpitala wojewódzkiego im. Wyszyńskiego w Sieradzu (20 łóżek – choroby wewnętrzne) i ZOZ-u w Łęczycy (21 łóżek – choroby wewnętrzne).

To już druga tura „odmrażania” łóżek covidowych w naszym województwie. W ramach pierwszej, od soboty 12 grudnia przywrócono pacjentom niecovidowym 20 łóżek w Zgierzu, 40 w Kutnie, 24 w Poddębicach i 30 w Tomaszowie Mazowieckim.

Jak informuje Łódzki Urząd Wojewódzki, na terenie województwa postanowiono przede wszystkim przywrócić świadczenia w newralgicznych zakresach. Chodzi o te placówki, w których najwięcej łóżek zostało przekształconych na covidowe, a pacjenci uskarżają się na problemy z dostaniem się do lekarza. Kierowano się też dostępnością geograficzną do szpitali, tak by przekształcić szpitale w tych miejscach, gdzie nie ma bliskości świadczeń, żeby pacjenci nie musieli pokonywać dużych odległości do oddziału szpitalnego. Urzędnicy mają również na uwadze złożoność procesu przekształcenia i odkształcenia, „ponieważ nie wiemy czy będzie, czy nie będzie trzeciej fali zakażeń COVID-19” – podaje urząd wojewódzki.

Jak dodaje urząd, każda z tych decyzji jest tymczasowa i będzie na bieżąco dostosowywana do aktualnej sytuacji epidemicznej. „Jeśli sytuacja będzie ulegała stabilizacji i stopniowej poprawie, w kolejnych tygodniach grudnia wojewoda będzie podejmował kolejne decyzje o przywracaniu szpitalom ich pierwotnych funkcji” – czytamy w komunikacie urzędu wojewódzkiego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx