R e k l a m a

Wieluńska policja zatrzymała troje nastolatków i dilera, który dostarczał im narkotyki

R e k l a m a

16-letni chłopak i dziewczyna, 18-latek, a także 32-letni diler zostali zatrzymani przez wieluńskich mundurowych w związku z narkotykowym procederem.

Do zatrzymania całej czwórki doprowadziły ustalenia funkcjonariuszy z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. Jak informuje wieluńska policja, sprawą 16-latków zajmie się sąd rodzinny, zaś dwóch dorosłych mężczyzn zostało doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące naruszenia przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a dodatkowo 32-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Jak doszło do rozpracowania narkotykowego procederu?

Jak informuje policja, funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wieluńskiej komendy sprawdzali uzyskane wcześniej informacje o możliwości posiadania środków odurzających przez 16-latka. Podczas przeszukania piwnicy, którą użytkował, mundurowi znaleźli niewielką ilość marihuany. Policjanci ustalili, że z tą sprawą ma związek również 16-letnia koleżanka oraz 18-letni kolega wspomnianego chłopaka.

Jak się okazało, cała trójka udzielała sobie wzajemnie środków odurzających. Najstarszy z nich, 18-latek, został jeszcze tego samego dnia zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz dwoje nieletnich za swoje zachowanie odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, zaś ich starszy kolega został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udzielania małoletnim środków odurzających. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednak policjanci nie poprzestali na tym. Prowadzone w dalszym ciągu wnikliwe czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania w dniu 12 grudnia 2020 roku dilera, u którego cała trójka młodych ludzi zaopatrywała się w narkotyki. Okazał się nim być 32-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

– Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty udzielania środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zarówno małoletnim, jak i dorosłemu. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 32-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy – informuje st. asp. Katarzyna Grela z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx