R e k l a m a

Minister zdrowia ogłosił kwarantannę narodową. Nowe obostrzenia na okres świąteczno-noworoczny

R e k l a m a

– Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – ogłosił dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister mówił dziś, że mamy za sobą blisko dwumiesięczną, wyczerpującą walkę z drugą falą pandemii, która rozpoczęła się w październiku, a apogeum osiągnęła na początku listopada. Jak zaznaczył, niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Szczepienia, na które tak bardzo czekamy nie ochronią nas w najbliższym czasie. Nawet jeśli rozpoczniemy je w tym roku, to efekt w styczniu czy w lutym jeszcze się nie pojawi – podkreślał Adam Niedzielski.

Minister zaapelował do wszystkich o odpowiedzialność za siebie i swoich bliskich. – Wiem jednak, że same apele to za mało. Dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – ogłosił Niedzielski.

W ramach nowych obostrzeń w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte mają być stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii. Hotele będą zamknięte również na ruch służbowy.

– Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum. Szczególnie w kontekście tego, co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w Internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii – zaznaczał minister zdrowia, który poinformował też o zakazie przemieszczania się w noc sylwestrowo-noworoczną.

Jak powiedział minister, od godz. 19:00 w dniu 31 grudnia do godz. 6:00 w dniu 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Uzasadnione będą wyjścia tylko w przypadkach nagłych, m.in. zdrowotnych lub zawodowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx