R e k l a m a

ZUS przypomina przedsiębiorcom: Składanie deklaracji rozliczeniowych tylko do końca grudnia

R e k l a m a

Jak informuje ZUS, przedsiębiorcy korzystający z tarczy antykryzysowej 6.0, a tym samym ze zwolnienia z opłacania składek za listopad br., powinni złożyć deklaracje rozliczeniowe do końca roku.

Ustawa wprowadzająca tzw. tarczę antykryzysową 6.0 została już podpisana przez prezydenta. Nowe regulacje przewidują m.in. możliwość uzyskania zwolnienia z opłacania składek za listopad 2020r. przez przedsiębiorców działających pod określonymi kodami PKD.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Firmom, które chcą skorzystać ze zwolnienia w opłacaniu składek w ramach tarczy 6.0, przypominamy o złożeniu deklaracji rozliczeniowych do końca grudnia – informuje Monika Kiełczyńska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I dodaje, że jeśli dokumenty rozliczeniowe nie wpłyną do ZUS w tym terminie, nie będzie możliwe uzyskanie zwolnienia z opłacania składek za listopad.

– Niestety zdarza się, że osoby prowadzące działalność czasem zapominają o terminowym przekazaniu dokumentów – przyznaje Kiełczyńska.

Kto nie musi składać dokumentów rozliczeniowych?

Według aktualnie obowiązujących przepisów, część przedsiębiorców jest zwolniona z wymogu comiesięcznego składania dokumentów rozliczeniowych. Zwolnienie przysługuje m.in. przedsiębiorcom opłacającym składki wyłącznie za siebie lub za siebie i osoby współpracujące, jeżeli w ostatnio złożonych dokumentach zadeklarowano najniższą podstawę wymiaru składek obowiązującą danego przedsiębiorcę lub osobę współpracującą.

Zwolnieni są także:

  • przedsiębiorcy korzystający z Małego ZUS plus, z podstawą wymiaru składek ustalaną indywidualnie,
  • rodzice, którzy rozliczają składki za nianię, pod warunkiem, że w ostatnim złożonym za pełny miesiąc komplecie dokumentów rozliczeniowych, została za nią wykazana podstawa wymiaru składek nie wyższa niż połowa minimalnego wynagrodzenia (w przypadku umowy uaktywniającej zawartej po 01.01.2018r.) lub nie wyższa niż minimalne wynagrodzenie (dla umowy uaktywniającej zawartej przed 01.01.2018r.),
  • osoby zgłoszone do dobrowolnych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych, które opłacają składki tylko za siebie, a w ostatniej złożonej deklaracji rozliczeniowej została wykazana podstawa wymiaru składek na te ubezpieczenia nie niższa niż kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx