R e k l a m a

Młodzi dziennikarze z II LO badali epidemie na ziemi wieluńskiej

R e k l a m a

Informacji na temat historycznych i współczesnej epidemii dotykających mieszkańców ziemi wieluńskiej poszukiwali młodzi dziennikarze z klasy drugiej o profilu prawniczo-dziennikarskim z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

Efektem dwutygodniowych warsztatów jest audycja historyczna „Życie w czasach zarazy – wczoraj a dziś”, wywiad z Sebastianem Jasińskim, Pełnomocnikiem Dyrektora SP ZOZ w Wieluniu ds. Ratownictwa Medycznego i prezentacja na temat zasad bezpieczeństwa, jakie należy stosować w czasie pandemii.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Projekt warsztatów „Życie w czasach zarazy – wczoraj a dziś” realizowała Fundacja Słowem Pisane we współpracy z II LO w Wieluniu i partnerami projektu: Radiem Ziemi Wieluńskiej i Dziennikiem Łódzkim. Projekt zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Mikrograntów na rzecz walki z COVID-19.

– Grupa historyczna w składzie: Zuzanna Irasiak oraz Wiktoria Pęcherz omówiła epidemie w XIX wieku, jakie miały miejsce na ziemi wieluńskiej, między innymi były to epidemie chorób takich jak: cholera, ospa czy tyfus. Grupa współczesna, w skład której wchodzili: Julia Zaremba, Paweł Spodzieja, Marta Szewczyk oraz Maja Witkowska przygotowała materiał o pandemii w Polsce i jej przebiegu, zaczynając od jej startu aż do teraz. Prezentację przygotowały: Nadia Zając i Zofia Cyrkler, opisano w niej dawne epidemie, współczesna – COVID-19, oraz zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać. Pytania do wywiadu przygotowała Maja Witkowska – informowała Zuzanna Irasiak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx