R e k l a m a

Region: Żołnierze WOT ćwiczyli wspólnie z medykami działania w zdarzeniach masowych

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z medykami ćwiczyli ratowanie ofiar zdarzeń masowych.

Terytorialsi uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez ratowników medycznych z Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Żołnierze WOT mieli okazję przećwiczyć zasady triażu, czyli segregacji poszkodowanych w wypadkach oraz ewakuację rannych do szpitali w przypadku zdarzeń masowych. Chodzi o zdarzenia, w których liczba poszkodowanych jest na tyle duża, że przekracza możliwości udzielenia im pełnej pomocy medycznej przez służby ratownicze przybyłe na miejsce zdarzenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w kursie Kwalifikowanej Pierwszej  Pomocy, który jest realizowany cyklicznie we współpracy z WSRM w Łodzi. Założeniem tego działania jest m. in. nabycie przez żołnierza obrony terytorialnej po kursie KPP, wyposażonego w plecak medyczny, wiedzy i umiejętności pozwalających na wsparcie systemu ratownictwa medycznego w przypadku wystąpienia sytuacji masowych – informuje ppłk Marcin Markiewicz, dowódca 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza.

Przypomnijmy, że żołnierze WOT z naszego województwa są już od marca zaangażowani w działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią. Cały czas szkolą się też, by realizować swoją misję wsparcia w sytuacjach kryzysowych zarówno społeczeństwa, jak również systemu opieki zdrowotnej, służb ratowniczych oraz samorządów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx