R e k l a m a

Świąteczne paczki dla seniorów od żołnierzy WOT

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli potrzebującym świąteczne podarunki.

W trakcie ostatnich kilku dni Terytorialsi dostarczali paczki seniorom oraz pensjonariuszom domów pomocy społecznej w województwie łódzkim. Wszystkie podarunki trafiły już do odbiorców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Żołnierze tuż przed Wigilią dowieźli do osób samotnych, seniorów i kombatantów wigilijne potrawy i podarunki. W paczkach oprócz tradycyjnych świątecznych potraw przygotowanych przez stołówkę wojskową, znalazły się produkty spożywcze zebrane z własnej inicjatywy przez żołnierzy i pracowników 9ŁBOT – mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy brygady.

Wśród kombatantów, którzy otrzymali wsparcie w okresie przedświątecznym jest żołnierz Armii Krajowej, harcerka Szarych Szeregów, a także samotne, starsze osoby, które w czasie pandemii zwracały się do 9ŁBOT z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy dostarczeniu leków.

– Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dziedziczą tradycje Armii Krajowej, zakonspirowanych sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego. Jako spadkobiercy tradycji niepodległościowych, żołnierze otaczają opieką kombatantów, którzy walczyli o suwerenność i niepodległość Ojczyzny a także, zgodnie ze swoją misją, wspierają lokalne społeczności w sytuacjach kryzysowych – podkreśla Małgorzata Glińska.

W okresie przedświątecznym wsparciem Terytorialsów z województwa łódzkiego zostało objętych około 100 osób.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx