R e k l a m a

Świąteczny weekend na drogach powiatu wieluńskiego. Dwie kolizje i pijany kierowca

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu. Było spokojnie, choć w miejscowości Poręby zatrzymano pijanego kierowcę.

Jak się okazuje, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły na drogach powiatu wieluńskiego spokojnie i bezpiecznie. Nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie dwie niegroźne kolizje.

Podczas świątecznego długiego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących po terenie powiatu wieluńskiego czuwali funkcjonariusze drogówki wspierani przez policjantów innych komórek. Mundurowi w czasie kontroli drogowych zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Zwracali też uwagę na zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych.

W tym szczególnym świątecznym czasie na terenie powiatu wieluńskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie dwie niegroźne kolizje. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 232 kierujących. Policjanci z komisariatu w Białej uniemożliwili dalszą jazdę jednemu nietrzeźwemu kierowcy, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Poręby.

– Jak się okazało, 38-latek kierujący citroenem miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo – informuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. – W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje do tych, którzy jeszcze wybierają się w  podróż

Jak mówią funkcjonariusze, bezpieczeństwo będzie zależało w dużej mierze od nas samych, dlatego przed podróżą warto pamiętać o przygotowaniu samochodu do drogi.

– Należy między innymi zadbać o przejrzystość szyb, sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne oraz stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu – przypomina st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że receptą na bezpieczne korzystanie z drogi jest spokojna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,769fanówPolub nas
777obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx