R e k l a m a

Świąteczny weekend na drogach powiatu wieluńskiego. Dwie kolizje i pijany kierowca

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach powiatu. Było spokojnie, choć w miejscowości Poręby zatrzymano pijanego kierowcę.

Jak się okazuje, tegoroczne Święta Bożego Narodzenia przebiegły na drogach powiatu wieluńskiego spokojnie i bezpiecznie. Nie doszło w tym czasie do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie dwie niegroźne kolizje.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas świątecznego długiego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących po terenie powiatu wieluńskiego czuwali funkcjonariusze drogówki wspierani przez policjantów innych komórek. Mundurowi w czasie kontroli drogowych zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. Zwracali też uwagę na zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych.

W tym szczególnym świątecznym czasie na terenie powiatu wieluńskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Odnotowano jedynie dwie niegroźne kolizje. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 232 kierujących. Policjanci z komisariatu w Białej uniemożliwili dalszą jazdę jednemu nietrzeźwemu kierowcy, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Poręby.

– Jak się okazało, 38-latek kierujący citroenem miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za popełnione przestępstwo – informuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. – W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje do tych, którzy jeszcze wybierają się w  podróż

Jak mówią funkcjonariusze, bezpieczeństwo będzie zależało w dużej mierze od nas samych, dlatego przed podróżą warto pamiętać o przygotowaniu samochodu do drogi.

– Należy między innymi zadbać o przejrzystość szyb, sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne oraz stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu – przypomina st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje, że receptą na bezpieczne korzystanie z drogi jest spokojna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx