R e k l a m a

Marian Fita, wieloletni prezes banku z Lututowa, przejdzie na emeryturę

R e k l a m a

Marian Fita, wieloletni prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lutotowie, związany z nim od 1982 roku, ogłosił datę przejścia na emeryturę.

– Pan prezes swoją czystą kartkę pt.: „bank spółdzielczy” rozpoczął zapisywać 01.12.1982 r. kiedy podjął pracę na stanowisku Dyrektora Banku Spółdzielczego w Lututowie, wtedy placówki jednooddziałowej – przypomina Ryszard Strzelczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej RBS Lututów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W kolejnych latach Marian Fita rozpoczął budowę nowej siedziby banku, a także tworzył kolejne oddziały Banku Spółdzielczego w Lututowie – m.in. Brąszewicach, Złoczewie, Klonowej, Kraszewicach, Czastarach z Filią w Kurowie, Ostrówku, Wieruszowie, Galewicach i Sokolnikach. Z czasem oddziały banku powstawały w kolejnych miejscowościach: Grabowie n. Prosną, Wieluniu i Mikstacie.

– Odwaga i determinacja pracowników, którym przewodził Marian Fita spowodowała, że możemy być dumni z Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie – podkreśla Ryszard Strzelczyk.

Po 38 latach pracy prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, a prywatnie mąż, ojciec, dziadek, pasjonat podróży i kolekcjoner monet oraz znaczków pocztowych postanowił zakończyć swoją karierę. Od 1 stycznia przyszłego roku przechodzi w stan spoczynku, pozostając dalej wielkim sympatykiem i ambasadorem banku, jaki stworzył.

– Chciałbym w imieniu własnym oraz całej Rady Nadzorczej podziękować Panu Prezesowi Marianowi Ficie za lata pracy na rzecz Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie, za wprowadzenie nas w arkana bankowości spółdzielczej, za wieloletnią współpracę. Stworzenie takiego banku wymagało nie tylko wiedzy i doświadczenia ale także odwagi i energii do podejmowania działań, której nigdy Prezesowi nie brakowało – zakomunikował Ryszard Strzelczyk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx