R e k l a m a

Wieluń: Szpetny mur przy ul. Szkolnej zmieni swoje oblicze za sprawą muralu

R e k l a m a

50-metrowy fragment muru klasztoru sióstr Bernardynek od strony ulicy Szkolnej ma zostać pokryty nowym muralem. Konkurs na projekt i wykonanie muralu ogłosił Wieluński Dom Kultury.

Obecnie mur wygląda całkiem reprezentacyjnie od strony ulic Krakowskie Przedmieście i Częstochowskiej, a to za sprawą wykonanych nieco ponad dwa lata temu malunków, przedstawiających ciekawe miejsca w Wieluniu. Tymczasem dalszy fragment muru, w rejonie ulic Szkolnej i A. Struga, wciąż pokryty jest napisami, które trudno nazwać sztuką wysokich lotów. Już wkrótce ma się to zmienić za sprawą nowego muralu w tym miejscu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informuje WDK, koncepcja graficzna nowego dzieła powinna nawiązywać do istniejącego już muralu. Celem ma być postarzenie istniejącego muru i namalowanie zburzonego fragmentu muru. Dzięki temu widz ma mieć perspektywę trójwymiarową, dzięki której wydawałoby się, że mógłby przemieścić się do danego miejsca w historycznym, przedwojennym Wieluniu. Wnętrze namalowanego wyburzonego fragmentu muru ma nawiązywać do miejsc przedwojennego Wielunia – ma oddać klimat oraz nastrój przedwojennych zakątków miasta.

Wieluński Dom Kultury zaznacza, że uczestnikami konkursu na projekt i wykonanie muralu mogą być zarówno osoby fizyczne, jak i grupy osób. Prace konkursowe z projektem muralu można składać do WDK w terminie do 20 stycznia 2021r., do godziny 12:00.

Warto dodać, że na problem szpetnego muru, psującego wizerunek tej części miasta, zwrócili uwagę również radni miejscy podczas ostatniej sesji 30 grudnia. Burmistrz Paweł Okrasa uspokoił wtedy radnych, informując o planach namalowania w tym miejscu muralu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx