R e k l a m a

Wieluń: Pijany kierowca spowodował kolizję. Miał ponad 3 promile

R e k l a m a

Ponad 3 promile alkoholu we krwi miał kierowca opla vivaro, który spowodował kolizję z innym samochodem na ul. Piłsudskiego w Wieluniu. Poszkodowany wyciągnął nietrzeźwemu kierowcy kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.

Niezbyt udanie rozpoczął nowy rok 38-letni kierowca opla vivaro. Na ul. Piłsudskiego w Wieluniu uderzył w tył renault clio, którego kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle. Do zdarzenia doszło 1 stycznia o godzinie 17:35. Kierowca renault wyczuł od mężczyzny kierującego oplem woń alkoholu, wyciągnął mu kluczyk ze stacyjki i powiadomił o zdarzeniu policję.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości – informuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Sześć kolizji i pięciu nietrzeźwych kierujących w sylwestrowo-noworoczny weekend

Sporym brakiem odpowiedzialności wykazał się też 57-latek, który 31 grudnia 2020 roku w Kraszkowicach postanowił kierować skodą octavią, mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.

– Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch, wysoką karą grzywny i zakazem prowadzenia pojazdów – podkreśla st. asp. Katarzyna Grela.

Zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg stwarzają też nietrzeźwi rowerzyści. Podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu mundurowi z powiatu wieluńskiego wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych rowerzystów. Kierowanie rowerem na „podwójnym gazie” wiąże się najczęściej z 500-złotowym mandatem, a czasem wnioskiem do sądu.

Łączny bilans sylwestrowo-noworocznego weekendu na drogach powiatu wieluńskiego to sześć kolizji oraz pięciu nietrzeźwych kierujących, w tym trzech rowerzystów. Funkcjonariusze podczas prowadzonych kontroli zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców oraz prędkość.

– Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu wieluńskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie sześć niegroźnych kolizji. W świąteczne dni policjanci zatrzymali do kontroli pięciu kierujących na „podwójnym gazie”. W trzech przypadkach byli to nietrzeźwi rowerzyści – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx