R e k l a m a

24-latek uciekał przed policją ulicami Wielunia i próbował ukryć się między krzakami

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali po pościgu ulicami miasta poszukiwanego 24-latka. Mężczyzna miał do odbycia odbycia zaległą karę pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu okazało się, że posiadał blisko 12 gramów marihuany.

W poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku, wieluńscy policjanci pozyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może poruszać się samochodem bmw po ul. Warszawskiej w Wieluniu. Kryminalni pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

We wskazanym miejscu funkcjonariusze zauważyli bmw stojące na lawecie. Dostrzegli też poszukiwanego mężczyznę, siedzącego w kabinie samochodu pomocy drogowej, na miejscu pasażera. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać na piechotę ulicami miasta, a po drodze wyrzucił na chodnik foliowy woreczek. Policjanci, którzy od razu ruszyli w pościg za poszukiwanym, zatrzymali go ostatecznie na terenie jednej z prywatnych posesji, gdzie próbował ukryć się pomiędzy krzakami.

– 24-latek w chwili zatrzymania był agresywny w stosunku do interweniującego policjanta. Mężczyzna został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Jak ustalili stróże prawa, był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Sieradzu celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

To jednak wciąż nie koniec tej sprawy. Wkrótce okazało się, że w foliowym woreczku, który mężczyzna wyrzucił podczas pościgu, znajdował się susz marihuany. Policjanci przeszukali też miejsce zamieszkania zatrzymanego i znaleźli w garażu kolejną porcję marihuany oraz wagę elektroniczną. Łącznie funkcjonariusze z wieluńskiej komendy zabezpieczyli blisko 12 gramów tego narkotyku.

– 24-latek zanim trafił do zakładu karnego usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i urządzeń służących do ich nielegalnego przerobu. Ponadto odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela.

Teraz zatrzymany mężczyzna musi liczyć się z surowszą karą za popełnione przestępstwa, ponieważ działał w warunkach recydywy.

fot. KPP w Wieluniu
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Janosik
3 lat temu

 policjanci pozyskali informację, że poszukiwany mężczyzna może poruszać się samochodem bmw – powodzonka życzę ci co najwięcej mówią. najwięcej donoszą.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx