R e k l a m a

Pijany kierowca ciężarówki jechał przez Białą całą szerokością drogi. Zatrzymał go inny kierujący

R e k l a m a

Mieszkaniec powiatu wieluńskiego udaremnił jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki. 40-latek kierujący tirem miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny wieluńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w środę, 6 stycznia 2021r. Na miejsce udali się policjanci z drogówki. Jak się okazało, policję wezwał kierowca mercedesa, który na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Biała Klapka zauważył jadący przed nim całą szerokością drogi samochód ciężarowy MAN.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, zdecydował się wyprzedzić go i w bezpieczny sposób zmusić do zatrzymania. Gdy podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego woń alkoholu, postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki. Od razu powiadomił też policję.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie kierowcy ciężarówki. Teraz nieodpowiedzialny 40-letni mieszkaniec powiatu kolskiego odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

– Zgodnie z kodeksem z kodeksem karnym, za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna – przypomina st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu, która w imieniu wieluńskich policjantów składa serdeczne podziękowania czujnemu kierowcy za godną naśladowania obywatelską postawę.

Wieluńscy mundurowi przypominają też, że każda osoba, będąca świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie jest przywilejem wynikającym z art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx