R e k l a m a

Przedsiębiorcy dostaną informacje o saldzie ich konta w ZUS

R e k l a m a

ZUS rozpoczyna właśnie wysyłkę informacji z podsumowaniem wpłat przekazanych w ubiegłym roku przez płatników składek. Przedsiębiorcy dowiedzą się dzięki temu, jak wyglądały rozliczenia ich firm z ZUS, a także jakie jest saldo ich konta na koniec 2020r.

Informacje od ZUS dotyczące salda i rozliczenia wpłat otrzyma kilka milionów płatników z całej Polski. Przedsiębiorcy dowiedzą się między innymi tego, czy na ich koncie w ZUS jest nadpłata, niedopłata, czy też może konto rozliczone jest na zero.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W informacji będzie podana łączna kwota wpłat przekazanych w ubiegłym roku. Wskażemy też, jakie należności zostały rozliczone tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w układzie ratalnym dowiedzą się natomiast, jaka kwota pozostała im jeszcze do spłaty – wymienia Monika Kiełczyńska z ZUS.

ZUS przypomina też o możliwości rozłożenia na raty ewentualnej niedopłaty na koncie płatnika składek. W przypadku, gdy nie jest on w stanie jednorazowo spłacić zaległości, może złożyć do ZUS stosowny wniosek o ulgę.

– W tym celu płatnik powinien skontaktować się z naszymi doradcami ds. ulg i umorzeń, którzy przedstawią najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia – informuje Monika Kiełczyńska. I dodaje, że doradcy pomogą też w wypełnieniu niezbędnego wniosku oraz skompletowaniu stosownych dokumentów. Numery telefonów kontaktowych do doradców są dostępne na stronie internetowej zus.pl.

Tymczasem niewielkie niedopłaty można spłacić w bardzo prosty sposób – poprzez odpowiednie powiększenie wpłat na rozliczenie składek wpłacanych w najbliższym terminie. Jeśli zaś od powstałych zaległości należne są odsetki za zwłokę, można wykorzystać do ich obliczenia kalkulator udostępniony na stronie internetowej ZUS.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx