R e k l a m a

Przez cały 2021 rok handlujący na targowiskach są zwolnieni z opłaty targowej

R e k l a m a

W ramach działań pomocowych w związku z epidemią koronawirusa Rząd zwolnił handlujących na targowiskach z opłaty targowej na cały 2021 rok. Utracone wpływy samorządów z tego tytułu mają zostać zrekompensowane.

Opłata targowa jest wprowadzana przez rady poszczególnych gmin na podstawie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Może być pobierana od podmiotów dokonujących sprzedaży na targowiskach: zarówno osób fizycznych, osób prawnych, jak również jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zmiany w tym zakresie wprowadzono na mocy ustawy z 9 grudnia 2020r., dotyczącej przede wszystkim rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, jak również innych chorób zakaźnych i wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Prawo to stanowi, że od 1 stycznia do 31 grudnia br. nie będzie pobierana od handlujących opłata targowa. Jednostkom samorządu terytorialnego, do których wpływały środki z opłaty targowej, przysługuje z tego tytułu rekompensata ze środków rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx