R e k l a m a

Ferie z WOT w województwie łódzkim. Trwa szkolenie ochotników

R e k l a m a

Pierwsze w tym roku szkolenie podstawowe dla nowych ochotników trwa w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Działania odbywają się w terminie ferii zimowych.

Szkolenie podstawowe dla kandydatów na Terytorialsów, nazywane też „szesnastką”, zostało dopasowane do terminu ferii zimowych. Realizowany właśnie projekt „Ferie z WOT” powstał z myślą o uczniach i studentach, którzy mogą bez uszczerbku w nauce odbyć szkolenie stanowiące przepustkę do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Możliwość spędzenia ferii w mundurze wojskowym zapewnia sporą dawkę aktywności fizycznej i wiedzy z zakresu taktyki wojskowej, topografii, strzelectwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT. I dodaje, że korzystają z tej możliwości zarówno uczniowie, jak i nauczyciele oraz wszyscy inni, którzy z różnych przyczyn nie mogą odbyć szkolenia w trybie ciągłym 16-dniowym.

Kandydaci na żołnierzy WOT szkolą się w koszarach 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza. Na zakończenie „szesnastki” czekać ich będzie tzw. „pętla taktyczna”, czyli wyczerpujący, całodobowy egzamin, prowadzony w formie marszu w warunkach poligonowych. Kandydaci będą musieli wtedy sprostać różnym zadaniom, wśród których znajdzie się m.in. transportowanie rannego z pola walki oraz dostarczenie skrzynki z amunicją, czołgając się. Po zaliczeniu „pętli” ochotnicy będą mogli złożyć przysięgę wojskową oraz rozpocząć służbę w 9ŁBOT.

Równolegle WOT prowadzi działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią oraz nabór do formacji.

– Każdy, kto chciałby zasilić szeregi Terytorialsów, może zgłosić swoją kandydaturę poprzez platformę ePUAP, pocztę tradycyjną lub stronę www właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi, Skierniewicach, Sieradzu lub Tomaszowie Mazowieckim – przypomina Małgorzata Glińska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx