R e k l a m a

Wieluń: Pobili 19-latka, bo stanął w obronie koleżanki. Sprawcy już w rękach policji

R e k l a m a

Czterej młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia 19-latka oraz zniszczenia jego telefonu komórkowego. Do groźnej bójki doszło w nocy na parkingu przy wieluńskim skateparku.

Po godzinie 3:00 w nocy z soboty na niedzielę (9-10 stycznia) policjanci z wieluńskiej komendy dostali zgłoszenie o pobiciu 19-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w pobliżu ul. Powstańców 1863r. w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Spotkanie na parkingu przy skateparku skończyło się pobiciem

Jak relacjonował pokrzywdzony 19-latek, w sobotni wieczór postanowił spotkać się towarzysko z trójką swoich znajomych. Około godziny 2:30 w nocy wspólnie siedzieli w samochodzie zaparkowanym w pobliżu wieluńskiego skateparku. Na parkingu stało też audi, w którym była czwórka młodych nieznanych im mężczyzn.

– W pewnym momencie jeden z nich zaczepił słownie koleżankę 19-latka, która na chwilę wysiadła z samochodu. Młody człowiek stanął w jej obronie i pomiędzy mężczyznami wywiązała się utarczka słowna, która następnie przerodziła się w agresję fizyczną – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Jeden z napastników uderzył 19-latka pięścią w twarz. Wkrótce dołączyli do niego trzej pozostali mężczyźni, bijąc pokrzywdzonego po głowie. W trakcie zajścia uszkodzony został też należący do pokrzywdzonego 19-latka telefon komórkowy o wartości ponad 1700 złotych.

Pokrzywdzony mieszkaniec powiatu wieluńskiego wraz ze swoimi znajomymi bali się agresywnych mężczyzn z audi, więc odjechali z miejsca zdarzenia i powiadomili policjantów. Na szczęście okazało się, że w wyniku tego zajścia 19-latek doznał tylko niegroźnych obrażeń ciała.

Sprawcami mężczyźni w wieku od 20 do 22 lat

– Sprawą zajęli się wieluńscy kryminalni. Rozpoczęli poszukiwania sprawców oraz zbierali i weryfikowali informacje mogące mieć związek z tym zdarzeniem – mówi st. asp. Katarzyna Grela. I dodaje, że dzięki dokładnej analizie zebranych dowodów jeszcze tego samego dnia cała czwórka została zatrzymana.

– Byli to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego w wieku od 20 do 22 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty pobicia 19-latka oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwo pobicia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a za zniszczenie mienia nawet do 5 lat więzienia – informuje st. asp. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx