R e k l a m a

Aż 5 nietrzeźwych kierujących złapali policjanci na drogach powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

Mimo policyjnych apeli o rozwagę, wciąż nie brakuje w naszym regionie amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. W ciągu ostatniej doby było ich aż pięcioro.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg stanowi ważny element troski policjantów o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zaledwie w przeciągu minionej doby w powiecie wieluńskim policjanci wyeliminowali z ruchu aż pięcioro nieodpowiedzialnych kierujących. W dwóch przypadkach byli to rowerzyści.

O jednym przypadku już pisaliśmy. W Mokrsku pijany kierowca wypadł z drogi i znalazł się na podwórku domu jednorodzinnego. Miał 2 promile alkoholu w organizmie – czytaj więcej na ten temat. Również 2 promile miał 55-latek, który nie zważając na swój stan zdecydował się wsiąść za kierownicę forda escorta. Wpadł, gdy funkcjonariusze z wieluńskiej drogówki zatrzymali go do kontroli na ul. Opolskiej w Gaszynie.

Zatrzymani przez policjantów nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą teraz za swoje zachowanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego wyeliminowali też z ruchu dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Warto pamiętać, że również oni stanowią duże zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych użytkowników dróg.

– Przypominamy, że kierowanie rowerem na „podwójnym gazie”, to najczęściej 500-złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu – informuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,777fanówPolub nas
779obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx