R e k l a m a

Kurator odznaczył zmarłego Pawła Packiego tytułem honorowym Profesora Oświaty [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer odznaczył zmarłego nauczyciela I LO w Wieluniu Pawła Packiego tytułem honorowym Profesora Oświaty.

Podczas skromnej uroczystości kurator wręczył tytuł nadany przez ministra edukacji narodowej żonie Pawła Packiego, Kamili Packiej. Zmarłego we wrześniu ubiegłego roku nauczyciela geografii wspominał między innymi dyrektor szkoły, Zbigniew Wiśniewski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Można powiedzieć, że to nauczyciel kompletny, który z pasją podchodził do wszystkich swoich obowiązków, a dobro ucznia przedkładał ponad wszystkie inne wartości – mówił o Pawle Packim dyrektor I LO im. Tadeusza Kościuszki.

– To zapaleniec. To człowiek, który poświęcił się edukacji, turystyce, nauce – podkreślał łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer. – To człowiek wielkiej nauki, kultury, wiedzy i pasji. To wszystko znalazło swój wyraz w jego życiu zawodowym, które niestety wraz z życiem osobistym dobiegło końca. Dziś musimy oddać szacunek i hołd człowiekowi, który temu miejscu i wam wszystkim poświęcił bardzo wiele – mówił kurator.

W auli I LO nie zabrakło w tym szczególnym dniu również starosty wieluńskiego Marka Kielera oraz posła Pawła Rychlika. Obaj bardzo ciepło wspominali Pawła Packiego, podkreślając jego zasługi dla wieluńskiej oświaty.

– Nauczyciel to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. I pan profesor tę pasję realizował z ogromnym zaangażowaniem, o czym świadczą jego osiągnięcia w pracy zawodowej, ale też osiągnięcia jego uczniów – zaznaczył poseł Paweł Rychlik.

Paweł Packi został drugim nauczycielem I LO w Wieluniu odznaczonym tytułem Profesora Oświaty, po nauczycielce fizyki Zenonie Stojeckiej. Na zakończenie uroczystości przekazano też na ręce żony Pawła Packiego kolejne odznaczenie, tym razem symboliczny medal za wielokrotny udział w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym na Zamku Golubskim.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx