R e k l a m a

Koronawirus: Szczepienia seniorów. Ci, którzy nie mogą dotrzeć sami, zostaną dowiezieni

R e k l a m a

Od 15 stycznia ruszają zapisy osób w wieku 80+ na szczepienia przeciwko COVID-19. Później przyjdzie czas na kolejne grupy wiekowe. Rząd sfinansuje dowiezienie seniorów mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Od piątku, 15 stycznia 2021 roku ma zostać uruchomiona możliwość zapisywania się na szczepienia dla osób w wieku 80+, a od 22 stycznia dla osób 70+. Szczepienia dla tych dwóch grup wiekowych rozpoczną się 25 stycznia. Z kolei w dniach 18-22 stycznia br. trwać będzie realizacja szczepień w domach pomocy społecznej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak poinformował Łódzki Urząd Wojewódzki, wspólna walka rządu i samorządu z epidemią ma opierać się na dwóch podstawowych filarach – promocji szczepień oraz zapewnieniu transportu osobom o ograniczonej mobilności. Za finansowanie dowozu osób mających trudności z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień będzie odpowiadał rząd.

Gminy mają z kolei odpowiadać za rozeznanie potrzeb mieszkańców w kwestii transportu do punktów szczepień oraz zorganizowanie przewozu tym, którzy będą tego potrzebować. Koszty tego przedsięwzięcia będzie finansował rząd: w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich dofinansowanie dla gmin wyniesie 65zł za dowóz osoby niepełnosprawnej oraz 30zł za dowóz osoby sprawnej ruchowo.

– Gminy mają tutaj nasze pełne wsparcie finansowe i organizacyjne. Chodzi o to, żeby nikt nie został bez możliwości zaszczepienia się – zapewnił Tobiasz Bocheński.

Szczepienia w powiecie wieluńskim

W powiecie wieluńskim znajdzie się 15 punktów, w których będzie można się zaszczepić. Więcej informacji na ten temat oraz pełną listę punktów szczepień znajdziecie tutaj – wystarczy kliknąć. Narodowy Program Szczepień został podzielony na następujące etapy:

  • Etap “0” – pracownicy sektora ochrony zdrowia
  • Etap I – pensjonariusze DPS, osoby powyżej 60. roku życia, nauczyciele, służby mundurowe
  • Etap II –  osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi, osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa
  • Etap III – przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń, powszechne szczepienia populacji powyżej 18. roku życia
Jak zapisać się na szczepienie?

Rejestracja do udziału w szczepieniach odbywa się poprzez:

  • infolinię 989 (od 15 stycznia),
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta,
  • za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie,
  • osobiście w punkcie szczepień.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
3 lat temu

Na stronie rządowej szczepienia.gov widnieje informacja na temat 1 etapu, że będą szczepione osoby pow. 70 roku życia, kogo słuchać w tej propagandzie?

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx