R e k l a m a

ZUS: 15 stycznia upływa ważny termin w sprawie zwolnienia ze składek

R e k l a m a

Tylko do 15 stycznia można składać wnioski o zwolnienie z obowiązku opłacania składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Składanie wniosków odbywa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Tarcza Antykryzysowa 6.0 dała kolejnym przedsiębiorcom możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku. Warunkiem jest jednak m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca poprzedniego roku. Od 30 grudnia 2020r. do 15 stycznia 2021r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć ją  na przyszłe składki – mówi Monika Kiełczyńska z ZUS.

W województwie łódzkim łączna kwota wsparcia w postaci zwolnienia ze składek i świadczenia postojowego wynikająca z Tarcz Antykryzysowych, realizowanych przez ZUS od blisko roku, wyniosła 1,1 mld zł. W tym kwota zwolnionych składek wyniosła 789 mln zł, zaś wypłaconych świadczeń postojowych 310 mln zł.

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy Antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia.

Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy Antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy można znaleźć na stronie internetowej zus.pl.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx