R e k l a m a

Co zrobić z choinką po świętach? Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu podpowiada

R e k l a m a

Nie brakuje w naszym regionie osób, które nie wyobrażają sobie świąt bez żywej choinki prosto z lasu. Po pewnym czasie drzewko zaczyna jednak tracić igły i czas pomyśleć o pozbyciu się go. Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu podpowiada, co zrobić z żywą choinką po świętach.

Jak radzą pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego, przede wszystkim po świętach choinkę powinniśmy rozebrać. Należy zdjąć wszystkie ozdoby i oddzielić doniczkę lub stojak.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Co robimy z rozebranym, żywym drzewkiem?

Po świętach Bożego Narodzenia drzewko z nienaruszonymi korzeniami można posadzić na działce w ogródkach działkowych lub w przydomowym ogrodzie. Nasz przydomowy „las” może w ten sposób z roku na rok powiększać się o kolejne drzewko.

Jeśli nie masz działki, to zawsze istnieje możliwość dostarczenia choinki do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudzie. Wśród wielu kontenerów znajdziesz tam ten na bioodpady – radzi wieluńska „komunalka”.

Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wyrzucić choinkę do kompostownika. Warto go mieć, a do tego to się opłaca. Choinka ulegnie wtedy biodegradacji i powróci do natury. Można ją również umieścić w brązowym pojemniku przeznaczonym na odpady biodegradowalne.

– Jeśli dasz radę, możesz pociąć ją na mniejsze części. Jeśli nie masz takiej możliwości wystaw rozebraną choinkę w dniu odbioru odpadów BIO (styczeń/luty) obok swojego brązowego pojemnika na BIO – informuje Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu.

Z kolei mieszkańcy bloków mogą wystawić choinki obok zastawy śmietnikowej na osiedlu w weekend poprzedzający 25.01.2021r. Rozebrane choinki zostaną odebrane przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu w dniu 25.01.2021r. (poniedziałek).

– Dzięki Tobie niepotrzebna choinka może wrócić do natury i zostać wśród nas tak długo, jak to tylko możliwe – podsumowują pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx