R e k l a m a

Łódzcy Terytorialsi zaplanowali już szkolenia na 2021 rok

R e k l a m a

Blisko 1200 żołnierzy w szeregach 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dla nowych ochotników na 2021 rok zaplanowano po 6 szkoleń podstawowych i wyrównawczych.

W 2021 roku żołnierze 9ŁBOT kontynuują działania przeciwkryzysowe w walce z pandemią – wspierają służby medyczne, kombatantów, policję w monitorowaniu kwarantanny, a także dostarczają płyny do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. Nowy rok zapowiada się intensywnie również pod względem liczby zaplanowanych szkoleń. Właśnie dobiegło końca pierwsze w tym roku szkolenie podstawowe, zaś następne rozpocznie się już 30 stycznia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Terminy szkoleń dobrane są w taki sposób, aby umożliwić jak największej grupie ochotników wstąpienie w szeregi naszej brygady. Równolegle z działaniami antykryzysowymi będziemy realizować szkolenia nowych kandydatów oraz rozszerzać kompetencje naszych żołnierzy – mówi płk Paweł Wiktorowicz, dowódca 9ŁBOT.

Trwające 16 dni szkolenie podstawowe przeznaczone jest dla osób, które dotychczas nie miały do czynienia z służbą w wojsku, natomiast trwające 8 dni szkolenie wyrównawcze skierowane jest do rezerwistów. Obydwa rodzaje szkoleń zaplanowano zarówno w trybie ciągłym, jak i podzielonym na weekendy.

Jak zgłosić się do WOT?

Osoby chcące wstąpić w szeregi łódzkich Terytorialsów powinny zgłaszać swoje kandydatury w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Rekomendowanym sposobem składania wniosku o powołanie do służby jest skorzystanie z platformy ePUAP. Kandydaci mogą też skorzystać z pomocy rekruterów – żołnierzy łódzkiej brygady, których numery telefonów dostępne są na stronie internetowej pod adresem: www.wojsko-polskie.pl/9bot/.

Jak podkreślają przedstawiciele WOT, warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnoletność i niekaralność, jak również dobry stan zdrowia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx