R e k l a m a

178 osób w województwie łódzkim skończyło 100 lat i pobiera świadczenie honorowe z ZUS

R e k l a m a

W ciągu ostatnich 9 miesięcy w województwie łódzkim przybyło 41 osób, które skończyły 100 lat i tym samym pobierają świadczenie honorowe przyznane przez prezesa ZUS. Obecnie takie świadczenie otrzymuje 178 mieszkańców województwa.

Wśród osób pobierających świadczenie zdecydowaną większość stanowią panie, środki otrzymuje bowiem 151 kobiet oraz 27 mężczyzn. Najstarszym świadczeniobiorcą w województwie jest kobieta, która urodziła się w maju 1913r., a co za tym idzie, obecnie jest w wieku 107 lat i 8 miesięcy. Z kolei najstarszym mężczyzną otrzymującym świadczenie jest 105-latek, który urodził się w styczniu 1916r.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Każda osoba, która kończy 100 lat, może liczyć na przyznanie świadczenia honorowego od prezesa ZUS. Stulatek nie musi w tym celu składać żadnych dodatkowych wniosków, ponieważ specjalne świadczenie honorowe stuletni emeryci i renciści otrzymują „z urzędu”. Wysokość świadczenia zależy od wysokości kwoty bazowej i dla osób świętujących obecnie swoje setne urodziny wynosi 4294,67 zł. Świadczenie to po przyznaniu wypłacane jest co miesiąc i nie podlega waloryzacji, zatem do końca życia wypłacane jest w tej samej wysokości obok dotychczasowej emerytury czy renty.

Jak podkreśla Monika Kiełczyńska z ZUS, świadczenie honorowe przyznawane jest również osobom, które nie pracowały i w związku z tym nie pobierają emerytury ani renty. W tym przypadku wymagane jest jednak złożenie stosownego wniosku, ponieważ osoby te nie znajdują się w systemie ZUS.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx