R e k l a m a

Samorządowcy i przedstawiciele NGO rozmawiali o inicjatywie lokalnej

R e k l a m a

Samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w kolejnym spotkaniu w ramach Wieluńskiej Kawy z NGO. Tematem dyskusji była inicjatywa lokalna.

Wśród 25 osób uczestniczących w wirtualnym spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli wieluńskiej Rady Miejskiej wraz z jej przewodniczącym Tomaszem Akuliczem. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak informują organizatorzy, temat przewodni wirtualnej dyskusji stanowiła inicjatywa lokalna, której ideę przybliżyła zebranym Magdalena Mirys z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS. Prelegentka już od kilku lat zajmuje się inicjatywą lokalną, którą określa jako aktywną formę współpracy samorządów powiatu, miasta czy gmin z obywatelami.

Magdalena Mirys przedstawiła podstawy prawne oraz zasady realizacji inicjatywy, a także udzielała podpowiedzi w kwestii zapisów uchwał samorządowych, pozwalających inicjatywie rozwijać się w pełni.

– Niewątpliwym plusem wdrożenia inicjatywy jest to, że wszyscy jako obywatele mamy wpływ na rozwój naszego miejsca zamieszkania. Możemy zorganizować wiele działań od najmniejszych np. postawienie ławeczki w miejscu, gdzie jest potrzebna czy podejmowanie działań ekologicznych np. sprzątanie lasów – informuje Rada.

Organizatorzy dziękują też prelegentce spotkania. – Nie tylko pogłębiła naszą wiedzę, ale także rozbudziła w nas uczucie sprawczości i realnego wpływu na nasze otoczenie – podkreślają.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx