R e k l a m a

Uwaga: W naszym regionie grasują złodzieje! Policja ostrzega

R e k l a m a

Jak poinformowała nas czytelniczka, w Głuchowie w gminie Konopnica złodzieje wtargnęli do domu starszej kobiety, próbując ją okraść. Policja potwierdza, że otrzymała zawiadomienie o tym zdarzeniu.

Bardzo niepokojącą wiadomość otrzymaliśmy wczoraj od jednej z naszych czytelniczek. Kobieta przestrzega w niej wszystkich mieszkańców, a szczególnie osoby starsze, przed złodziejami grasującymi we wsi Głuchów w gminie Konopnica. Jak opisuje czytelniczka, w czwartek 21 stycznia br. około godziny 11:30 złodzieje wtargnęli do domu starszej kobiety, próbując ją okraść.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nasza rozmówczyni informuje też, że potencjalni złodzieje przemieszczają się prawdopodobnie ciemnogranatowym autem osobowym prowadzonym przez mężczyznę w maseczce. Towarzyszą mu trzy kobiety, które pod pretekstem sprzedaży i skupu starych urządzeń wchodzą do domów, chcąc je okraść.

– Proszę uważać na obcych ludzi, a szczególnie przestrzec starsze osoby, bo myślę, że to one są ich głównym celem – apeluje nasza czytelniczka.

Policja potwierdza: Podejrzane osoby odwiedzają domy mieszkańców naszego powiatu

Wiadomość o złodziejach grasujących w naszym regionie brzmi groźnie, zatem postanowiliśmy zweryfikować te informacje u wieluńskich policjantów. Jak informuje oficer prasowy KPP w Wieluniu, st. asp. Katarzyna Grela, co jakiś czas do policjantów z wieluńskiej komendy docierają sygnały od mieszkańców naszego powiatu o podejrzanych osobach, które pod pretekstem sprzedaży różnego rodzaju towarów pojawiają się w ich domach czy mieszkaniach.

– W ostatnim czasie taka informacja została przekazana policjantom z komisariatu w Osjakowie przez mieszkankę Głuchowa. W tym przypadku na szczęście nie doszło do popełnienia żadnego przestępstwa – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela. I przestrzega wszystkich mieszkańców naszego powiatu, a zwłaszcza osoby starsze lub samotne przed oszustami i złodziejami. Metoda ich działania jest znana. Pod pretekstem uzyskania pomocy lub sprzedaży różnych artykułów wchodzą do naszych mieszkań, a następnie wykorzystując nieuwagę domownika kradną pieniądze i kosztowności.

– Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o zachowanie ostrożności przy kontaktach z osobami obcymi, które odwiedzają nasze domy. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń – apeluje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Rady od wieluńskich policjantów, jak nie paść ofiarą złodziei
  • Nie należy wpuszczać do domu nieznanej nam osoby.
  • Pamiętajcie Państwo, aby drzwi do mieszkań były zawsze zamykane na klucz.
  • Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno się żądać pokazania stosownej legitymacji. Także telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.
  • Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu – korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.
  • Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo atrakcyjnych cenach.
  • O wszystkich próbach kradzieży lub wyłudzenia pieniędzy, czy też wszelkich niepokojących sytuacjach można powiadomić policję bez konieczności podawania swoich danych personalnych. Tego typu zgłoszeń można dokonywać całkowicie anonimowo bezpośrednio do dyżurnego wieluńskiej komendy pod numerem telefonu 47 845 52 11 lub korzystając z numeru alarmowego 112. Pamiętajmy, że szybkie zgłoszenie to szybka reakcja, dlatego kiedy widzimy w pobliżu miejsca naszego zamieszkania obcy samochód jeżdżący bez celu, bądź stojący zaparkowany, poinformujmy o tym policjantów. Policjanci natychmiast sprawdzają każdą taką sytuację. Podczas przekazywania zgłoszenia starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów o podejrzanych osobach lub samochodach, np. markę i kolor pojazdu, numery rejestracyjne, a także ubiór osób, które wzbudzają nasze obawy. Bardzo często takie sygnały mają ogromny wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Realita
3 lat temu

I oszuści podszywający się pod inna osobę!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx