R e k l a m a

1,66 mln złotych będzie kosztował remont ul. POW w Wieluniu. Wykonawca już wybrany

R e k l a m a

Kompleksowej przebudowie ulegnie w tym roku niespełna 900-metrowy odcinek ulicy POW od przejazdu kolejowego w kierunku Widoradza. Remont obejmie też kilka innych lokalizacji wzdłuż tej ulicy.

Urząd Miejski w Wieluniu ogłosił wyniki przetargu na przebudowę ulicy POW. Spośród czterech firm, które były zainteresowane kontraktem, najwyżej oceniono ofertę od firmy Jamad Budownictwo z Łodzi. Łódzki wykonawca zażyczył sobie za realizację prac dokładnie 1.666.773,96 zł, a stawki pozostałych trzech konkurentów oscylowały w okolicach 2 milionów złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W ramach prac wykonawca przede wszystkim przebuduje niemal 900-metrowy odcinek ulicy POW za przejazdem kolejowym i wybuduje długo wyczekiwany przez mieszkańców chodnik po jednej stronie jezdni.

Ale to nie wszystko. W ramach kontraktu łódzka firma wykona też prace związane z budową chodników naprzeciw cmentarza ewangelickiego oraz w pobliżu wjazdu na kryty basen. Wymianie ulegnie też zniszczony chodnik na odcinku od pl. Jagiellońskiego do ul. Staszica, a wyjazd ze Stodolnianej na POW zostanie poszerzony. Prace mają zakończyć się do 10 stycznia 2022r.

Oddzielną kwestią jest finansowanie tej przebudowy. Na podstawie podpisanego protokołu uzgodnień, w przebudowie ulic POW, Krakowskie Przedmieście i Szpitalnej miało partycypować Starostwo Powiatowe w Wieluniu. Ostatecznie jednak władze powiatu nie zarezerwowały na ten cel ani złotówki, co oznacza, że najprawdopodobniej pełne koszty remontów będzie musiało ponieść miasto. Burmistrz Paweł Okrasa zaznaczał na jednej z ostatnich sesji Rady Miejskiej, że jeśli władze powiatu nie wywiążą się z zobowiązań, będzie zmuszony zgłosić sprawę do sądu.

Warto dodać, że w bieżącym roku wieluński magistrat wa wydać na inwestycje rekordowe ponad 50 milionów złotych. Na co zostaną przeznaczone te środki? Czytaj w naszym artykule.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx