R e k l a m a

Minister zdrowia ogłosił: Od 1 lutego zmiana obostrzeń. M.in. koniec godzin dla seniorów

R e k l a m a

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że tzw. etap odpowiedzialności zostanie przedłużony do 14 lutego. Część restrykcji zostanie jednak zdjęta już od 1 lutego.

Minister zaczął od pochwalenia dyscypliny Polaków w przestrzeganiu obecnie obowiązujących obostrzeń.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dyscyplina społeczna, jaką zachowaliśmy w okresie feryjnym, przyczyniła się do stabilizacji sytuacji w Polsce – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. I dodał, że spadek średniej dziennej liczby zgonów w ostatnim tygodniu kształtuje się na poziomie 10 proc., a liczba hospitalizowanych pacjentów po raz pierwszy od długiego czasu spadła poniżej 14 tysięcy.

– Sytuacja w Polsce wydaje się w tej chwili ustabilizowana, jednak mamy dwa ryzyka w postaci sytuacji międzynarodowej i nowych mutacji wirusa  – poinformował minister. Jak podkreślił, trudno przypuszczać, że Polska będzie zieloną wyspą na tle innych państw Europy.

Minister zapowiedział, że tzw. etap odpowiedzialności, w którym obecnie jesteśmy, zostanie przedłużony do 14 lutego. Mimo to, część restrykcji zostanie poluzowana już wcześniej – od 1 lutego. Zmiany, jakich możemy spodziewać się już od najbliższego poniedziałku, to:

  • otwarcie sklepów i galerii handlowych (w reżimie sanitarnym),
  • otwarcie galerii sztuki i muzeów (w reżimie sanitarnym),
  • likwidacja godzin dla seniorów.

Przypomnijmy, że obecnie godziny dla seniorów obowiązują w każdy dzień roboczy od godz. 10:00 do 12:00. Restrykcje w tym zakresie również znikną od 1 lutego.

– Przychylamy się do apelów i od 1 lutego zniesione zostają godziny dla seniorów – poinformował Niedzielski. Minister zapowiedział też, że sytuacja epidemiczna będzie analizowana i kolejne decyzje o zmianach obostrzeń mogą zostać podjęte przed 14 lutego.

Minister dodał, że przynajmniej do tego czasu (14 lutego) hotele i stoki pozostaną zamknięte. Utrzymany zostanie też zakaz sprzedaży jedzenia na miejscu przez lokale gastronomiczne.

– Reguły, które dotyczą zgromadzeń publicznych, imprez i spotkań organizowanych w domach, restauracji, hoteli, stoków, infrastruktury sportowej i oczywiście sytuacji związanej z przekraczaniem granicy pozostają bez zmian – zapowiedział minister.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wielunianka
3 lat temu

Łaskawcy!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx