R e k l a m a

Wieluń: Dwóch mężczyzn zatrzymanych w sprawie szeregu włamań do automatu

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg włamań do automatu ze środkami ochrony osobistej, zlokalizowanego na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Łączna szacunkowa wartość skradzionego towaru to 56.000 złotych.

Już od połowy stycznia 2021 roku kryminalni z wieluńskiej komendy pracowali nad sprawą włamań do automatu ze środkami ochrony osobistej BHP, znajdującego się na terenie jednego z wieluńskich zakładów pracy. Z kolei sam nielegalny proceder trwał bardzo długo, bo od stycznia do grudnia 2020 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak ustalili funkcjonariusze, w tym czasie mężczyźni, korzystając z kart identyfikacyjnych byłych pracowników firmy, wielokrotnie w nieuprawniony sposób pobierali z automatu środki ochrony osobistej BHP. Chodzi o maski, osłony, rękawce, filtry oraz kombinezony o łącznej wartości ponad 56 tysięcy złotych. Nad zebraniem i weryfikacją wszystkich informacji, mogących mieć związek z tymi zdarzeniami, pracowali wieluńscy policjanci. Sprawdzano również zapis monitoringu.

– Dzięki analizie zebranych dowodów, stróże prawa ustalili i zatrzymali odpowiedzialnych za te przestępstwa. Okazali się nimi być dwaj mężczyźni w wieku 32 i 39 lat, którzy wykonywali pracę na rzecz tej firmy. 26 stycznia 2021 roku obaj zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

32-latek na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał łącznie ponad 370 zarzutów kradzieży z włamaniem, a jego starszy kolega ponad 30 podobnych zarzutów. Śledczy ustalają też, czy mężczyźni mogą mieć związek z innymi tego typu zdarzeniami.

– Prokurator wobec 32-latka skierował wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Z kolei 39-latek objęty został dozorem policyjnym – podsumowuje st. asp. Katarzyna Grela.

fot. KPP w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx