R e k l a m a

Strażacy z OSP Wieluń zapoczątkowali akcję pomocy #AlarmDlaKsawcia

R e k l a m a

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu zawyli syrenami pod swoją remizą, dając start ogólnopolskiej akcji Alarm Dla Ksawcia. Inicjatywa ma na celu zebranie środków na kosztowne leczenie 3-letniego Ksawerego z Bartoszyc.

Ksawery jest chory na rdzeniowy zanik mięśni i walczy o najdroższy lek świata, którego koszt wynosi 2,3 mln euro. Czasu jest już bardzo mało, a zbiórka pieniędzy nie idzie wystarczająco szybko.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zostaliśmy nominowani do „symbolicznego zatrąbienia”, które ma być wołaniem na alarm o pomoc dla chłopca. Mamy ogromną nadzieję, że wszystko się uda i już niedługo zbiórka zostanie zakończona – informują strażacy z OSP Wieluń.

Wieluńscy strażacy-ochotnicy otrzymali zaproszenie do udziału w akcji od Katarzyny Grochowskiej. Z kolei sami nominowali do udziału w inicjatywie aż kilkanaście kolejnych jednostek, w tym dwie z miast partnerskich Wielunia – Adelebsen i Osterburga.

– Po rozmowie okazało się, że jesteśmy pierwszą jednostką, która wykonała prośbę – podkreślają strażacy z OSP w Wieluniu. Oznacza to, że to właśnie wieluńscy strażacy-ochotnicy dali początek akcji promowanej w mediach społecznościowych pod hasztagiem #AlarmDlaKsawcia.

Zbiórkę pieniędzy na leczenie Ksawerego można znaleźć tutaj – https://www.siepomaga.pl/sma-ksawery. Jest też facebookowa grupa z licytacjami dla chłopca – www.facebook.com/groups/licytujemydlaksawcia.

Akcję w wykonaniu strażaków z OSP Wieluń można zobaczyć na nagranym przez nich filmie:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx