R e k l a m a

29. finał WOŚP w Wieluniu. Moc atrakcji w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Zbiórki do puszek, licytacje, koncerty i wyjątkowe światełko do nieba – tak wygląda w Wieluniu 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ulicach miasta i regionu można było spotkać 125 wolontariuszy, zbierających pieniądze do puszek. Tym razem zebrane środki powędrują do oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
Nietypowy finał, ale mieszkańcy hojni

– To jest dla nas generalnie nietypowy finał – zwraca uwagę Magdalena Wujec, kierownik promocji w Wieluńskim Domu Kultury. – Raz, że data tego wydarzenia została przełożona. Wiele rzeczy musieliśmy też organizować na ostatnią chwilę, bo nie wiedzieliśmy, czy będziemy mogli zorganizować koncert z publicznością, czy też nie. Okazało się, że nie, dlatego cała ta strona koncertowa przeniosła się do sieci.

Wszystkie koncerty można śledzić na stronach WOŚP Wieluń oraz Wieluńskiego Domu Kultury na Facebooku, a także na kanale WDK w serwisie YouTube. W tym roku w Wieluniu grają:

  • 16:30 – Gentlemen
  • 17:30 – Czajebaje
  • 18:30 – Marta Zalewska z zespołem

– Zapraszamy też przed Wieluński Dom Kultury, tutaj stoi nasz namiot. Można nabyć tą naszą tradycyjną świecę z serduszkiem, z kolei na wolontariuszy czeka gorąca zupa i herbata – zachęcała Magdalena Wujec z WDK.

– Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku, który osiągnęliśmy, bo od godziny 10 do 12 odbywała się licytacja serduszek oraz przyczepki na antenie Radia ZW i w tej chwili ta kwota to jest 60.800 złotych. W e-skarbonce mamy 1.700 złotych i jeszcze do tego dochodzą licytacje na Allegro, gdzie już w tej chwili z tych licytacji wychodzi około 8.000 złotych – mówiła nam w dniu finału około godziny 14:30 Magdalena Wujec.

– Na ten moment ten wynik jest bardzo dobry. Wiemy, że to jest dla wszystkich ciężki rok, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, bo tu każda złotówka się liczy – podkreślała nasza rozmówczyni.

„Światełko do nieba” w zmienionej formie

W ostatnich latach mieszkańcy Wielunia przyzwyczaili się zwieńczenia finałów WOŚP wspólnymi spotkaniami na placu Legionów. Moment układania wielkiego serca ze świec przyciągał wówczas mnóstwo ludzi.

– W tym roku nie możemy tego zrobić, nie możemy narażać mieszkańców na takie tłumy. Dlatego postanowiliśmy zorganizować coś, co sprawdziło się w święta. Na budynku ratusza już od godziny 16:00 wyświetlamy piękne WOŚP-owe serce, zaś o godzinie 20:00 będą fajerwerki, ale ciche, stonowane, w formie iluminacji – zapowiadała w dniu finału Magdalena Wujec.

Jak wyglądał pokaz świetlny na budynku wieluńskiego ratusza z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zobaczysz tutaj (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Normalny
3 lat temu

Ja wośpu nie wspieram i wspierać nie zamierzam

Heniek
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Normalny

Obowiązkowe to nie jest, a chwalić się nie ma czym.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx