R e k l a m a

Mali ratownicy w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu. Dzieci uczyły się pierwszej pomocy [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

W Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu przeprowadzono warsztaty dla dwóch grup 6-latków z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Inicjatywa odbyła się we współpracy z Fundacją Na Rzecz Rozwoju SPZOZ w Wieluniu – Dla Zdrowia.

Warsztaty poprowadzili wiceprezes fundacji Honorata Freus–Grzelak oraz ratownik medyczny Sebastian Jasiński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jednym z ciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem tego spotkania, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, później próbowały same ćwiczyć pod bacznym okiem instruktora – informuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 na os. Armii Krajowej w Wieluniu.

– Nasi wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy sprawdzić, czy poszkodowany jest przytomny oraz w jaki sposób wezwać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Ponadto dzieci, dla utrwalenia, powtórzyły numery alarmowe – podkreśla dyrektorka placówki.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku zagrożenia zdrowia i życia. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się „małymi  ratownikami”. Dzięki temu wiedzą, że nie należy bać się udzielać pomocy i potrafią zrobić to w sposób prawidłowy. 

Jak zaznacza dyrektor Danuta Frysiak, tę niezwykle potrzebną i godną naśladowania inicjatywę można podsumować słowami Johana Wolfganga Goethego: „Zawsze bądź szlachetny. Bądź do pomocy gotowy”.

fot. Publiczne Przedszkole nr 3 w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx