R e k l a m a

Jest komunikat rządu. Od 12 lutego zmiana obostrzeń – otwarte m.in. hotele i kina

R e k l a m a

Premier Mateusz Morawiecki wraz ze swoimi ministrami przedstawił dzisiaj plan zmiany obowiązujących w kraju obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa.

Szef rządu ogłosił m.in. otwarcie hoteli, a także kin, teatrów i filharmonii. Wszystko to wyłącznie w ścisłym reżimie sanitarnym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W połowie lutego otworzymy hotele i miejsca noclegowe do 50 procent obłożenia. Otwarte będą też kina i teatry do 50 procent miejsc. Decyzje będą obowiązywać przez dwa tygodnie od przyszłego piątku – powiedział premier Morawiecki.

Jak dodał wicepremier Piotr Gliński, widzowie w kinach, teatrach i filharmoniach będą musieli nosić maseczki, wprowadzony zostanie też zakaz konsumpcji.

Siłownie i kluby fitness nadal pozostaną zamknięte, nadal niedozwolone będzie też spożywanie posiłków w lokalach gastronomicznych. Otwarte mają zostać natomiast stoki i baseny. Nowe obostrzenia umożliwią też uprawianie amatorskiego sportu na świeżym powietrzu, na przykład na boiskach lub kortach.

– Pozostaną branże nadal objęte obostrzeniami jak gastronomia, czy siłownie. Przedstawicieli tych branży proszę o cierpliwość – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. I dodał, że wszelkie formy pomocy będą kontynuowane tak długo, jak długo będą obowiązywać obostrzenia, a na tę pomoc Polska przeznaczy 200 mld zł.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx