R e k l a m a

Kino-teatr Syrena otwiera dzisiaj kameralną salę. Bilety na premierowe seanse za 1zł [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Dzisiaj, po ponad trzech miesiącach przymusowego zamknięcia z powodu pandemii COVID-19, otwierają się placówki kultury. To otwarcie jest szczególne zwłaszcza dla wieluńskiej Syreny, która wzbogaciła się o drugą salę kinową.

Zlokalizowana na piętrze budynku sala kameralna pomieści maksymalnie 30 widzów. Wyposażona jest w profesjonalne nagłośnienie i ekran kinowy oraz wygodne fotele i sofy. Nowa sala doczekała się dzisiaj oficjalnego otwarcia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wszyscy chyba czekaliśmy na to, żeby można było otworzyć takie obiekty jak kina, teatry, czy baseny. U nas w Wieluniu jest to podwójne otwarcie, ponieważ nie tylko otwieramy salę, która służyła mieszkańcom od roku 2017, ale także otwieramy nową salę, na którą czekaliśmy już dosyć długo – mówił burmistrz Paweł Okrasa. I dodał, że nie przeznaczono na ten cel żadnych dedykowanych pieniędzy z budżetu Gminy Wieluń. Sala powstała dzięki dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz ze środków Wieluńskiego Domu Kultury.

Warto przypomnieć, że WDK za pośrednictwem kancelarii Iurico z Wrocławia wszczął postępowanie, aby odzyskać pieniądze od projektanta, który zdaniem władz miasta źle zaprojektował inwestycję polegającą na przebudowie kina.

– Ten proces skończył się naszym sukcesem, WDK uzyskał kwotę prawie 160 tys. złotych tytułem odszkodowania i odsetek. W związku z tym niejako ta sala została ufundowana poprzez ten proces – zaznaczył burmistrz Okrasa.

Sala ma być docelowo przeznaczona na kino ambitne. Chodzi o projekty filmowe, które nie są adresowane do masowego odbiorcy.

– Tutaj możemy robić takie kino tematyczne, gdzie będziemy mogli promować niszowych artystów i reżyserów – podkreślał Paweł Okrasa. – Wierzymy, że w Wieluniu jest grupa wysublimowanych klientów, którzy na takie kino będą chcieli przyjść i obejrzeć dobry film z dobrą akustyką w kameralnej atmosferze.

Już od dzisiaj pierwsze projekcje w małej sali

Zgodnie z obecnymi restrykcjami kina nie mogą wpuszczać więcej widzów, niż wynosi 50% dostępnych w sali miejsc. W związku z tym póki co filmy w sali kameralnej będzie mogło oglądać jednocześnie maksymalnie 15 widzów.

Pierwsza okazja ku temu będzie już dzisiaj. O 16:30 w małej sali widzowie obejrzą film „Poszukiwany, poszukiwana”, a o 19:30 „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Z okazji otwarcia nowej sali bilety na oba seanse kosztują zaledwie 1zł. Wejściówki można kupować na stronie internetowej https://bilety.wdkwielun.pl/ i w kasie kina.

Zaaranżowanie sali kosztowało niemal 300 tys. złotych

Wydatki poniesione na przystosowanie małej sali kinowej do użytkowania wyniosły nieco ponad 296 tys. złotych, z czego niemal 130 tys. sfinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej. Brakujące nieco ponad 167 tys. zł dołożył WDK z własnych środków. Koszty przedstawiały się następująco:

  • Prace projektowe i usługa konsultacyjna – 4.860,00 zł netto
  • Projektor kinowy z wyposażeniem – 179.272,30 zł netto
  • Ekran kinowy – 11.000,00 zł netto
  • Nagłośnienie kinowe – 62.050,00 zł netto
  • Podesty sceniczne (16 sztuk) z elementami mocującymi – 14.874,99 zł netto
  • Sofy (8 sztuk) – 11.788,64 zł netto
  • Fotele (9 sztuk) – 7.243,92 zł netto
  • Pufy (6 sztuk) – 1.800,00 zł netto
  • Kotara na okna – 4.058,10 zł netto
  • RAZEM 296.947,95 zł netto

Repertuar kino-teatru Syrena na najbliższy tydzień można sprawdzić tutaj:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx